Blog

Nowości z IAA 2022 w Hannowerze. Przełomowa współpraca między SIRIT i Knorr-Bremse

Podczas targów IAA Transportation 2022 w Hannowerze włoska firma rodzinna Tosi F.lli, właściciel marki SIRIT poinformował o współpracy z z firmą Knorr-Bremse w zakresie dostawy technologii szybkozłącza RTC (Release Tube Concept) dla produktów Knorr-Bremse.
Zarówno moduł Trailer EBS (iTEBS X), jak i moduł zawieszenia podwozia (CSM) dla konwencjonalnych i elektropneumatycznych układów zawieszenia, będą wyposażone w technologię SIRIT RTC. Innowacyjny system montażu zapewni wszystkie połączenia przewodów zintegrowane w iTEBS X i CSM z pominięciem tradycyjnych zestawów okuć.
Rozwiązanie jest wynikiem precyzyjnej inżynierii i rygorystycznych testów, które zapewniają istotną przewagę pod kątem zajmowanej przestrzeni i wagi.

Złącza wtykowe RTC zawierają ochronę środowiska O-ring przed kurzem, brudem, solą i innymi czynnikami zanieczyszczającymi, oferując najwyższe standardy wydajności i bezpieczeństwa oraz realnie mistrzowski poziom, który gwarantuje najlepsze możliwe dostępne rozwiązanie push-in dla pneumatycznych układów hamulcowych.
RTC oznacza „Release Tube Concept”, czyli możliwość wyjęcia przewodu z łącznika za pomocą dedykowanego narzędzia, które zapewnia elastyczność podczas procesu montażu i łatwą konserwację podłączonych urządzeń.

Knorr-Bremse jest światowym liderem na rynku układów hamulcowych i innych systemów do pojazdów szynowych i użytkowych. Od ponad 115 lat Knorr-Bremse jest innowatorem w branży, napędzającym rozwój technologii mobilności i transportu.

SIRIT™ to marka złączek do hamulcowych układów pneumatycznych firmy Tosi F.lli s.r.l. Prywatna włoska firma Tosi F.lli została założona w 1967 roku. W styczniu 2000 roku Tosi F.lli przejęła Spółkę SIRIT i przez wiele lat działalności rozwijała zarówno produkty, jak i dystrybucję rynkową. SIRIT Poland jest dystrybutorem marki SIRIT w krajach Europy Środkowo Wschodniej. SIRIT jest dziś jedną z wiodących marek złączek do hamulców pneumatycznych przeznaczonych do pojazdów specjalnych.

Opowiedz nam o swoich potrzebach,
a my zapewnimy rozwiązania.

Napisz do nas