Blog

Dom dla dzieciaków. Pomagamy w Bierutowie

Są ściany, podłogi, okna, odnowione pokoje dla dzieci. Jest wspaniała kadra, a co za tym idzie miłość, troska i opieka. W centrum tego wszystkiego żyje 42 młodych ludzi w wieku od 8 lat wzwyż, którzy mogą rozpocząć nowe życie, spróbować przezwyciężyć bolesną przeszłość, bo swoim doświadczeniem życiowym mogliby obdzielić całą grupę dorosłych. Potrzebują normalności, stabilizacji, terapii, szacunku, możliwości rozwoju i kształtowania przyszłości, odzyskania szansy, którą odebrała im niedojrzałość dorosłych.

Rozpoczęliśmy wspólne działania z firmą SIRIT Poland w tym roku. Wsparcie na remont kuchni dla dzieci oraz pomoc w organizacji wypoczynku wakacyjnego są dla nas nieocenione. Wspólne wyjazdy to wyjątkowy czas, kiedy energia naszych dzieci się materializuje, a czas spędzony razem wzmacnia nasze działania wychowawcze. Cieszymy się, że odnaleźliśmy w panu Fabrizio i firmie SIRIT wiarygodnego, odpowiedzialnego i życzliwego partnera, który z inwencją oraz prawdziwym zaangażowaniem wspiera nas w realizacji potrzeb dzieci, najsłabszych, często wykluczonych i z dramatycznymi przeżyciami. Wsparcie darczyńców pokazuje naszym wychowankom, że „nikt nie jest tak słaby, aby nie mógł pomóc drugiemu”, utwierdzając ich w przekonaniu, że można liczyć na drugiego człowieka, a to bardzo ważna lekcja. – mówi Paweł Wołko, dyrektor placówki

Pani Bożenka, pan Paweł, Fabrizio Cottura i Kamila Wierzbicka.

Po rozmowie z panem Pawłem i dokładnym poznaniu potrzeb dzieci oraz kadry wychowawczej, przygotowaliśmy pakiet długoterminowego wsparcia dla placówki i dzieciaków.
Pomoc podzieliliśmy na kategorie:
a. Potrzeby – zapewniamy kwartalne, finansowe wsparcie na zakup najpotrzebniejszych artykułów odzieżowych, obuwniczych, higienicznych.
b. Przestrzeń – wyposażyliśmy świetlicę dzieciaków w meble, dzięki którym wychowawcy wyczarowali przytulną przestrzeń wspólnej zabawy i rozrywki. Przekazaliśmy wsparcie finansowe na remont kuchni, dzięki któremu to “serce domu” będzie bardziej przyjazne i bezpieczne.
c. Przeżycia – wraz z naszymi przyjaciółmi, partnerami dofinansowaliśmy prawdziwe wakacje nad morzem, aby każde dziecko z Domu mogło skorzystać z niezapomnianego letniego wypoczynku, a przede wszystkim zbliżyć się do kontekstu społecznego podobnego do ich rówieśników.

Nasza firma jest w Polsce od wielu lat, podczas których doświadczylismy rozwoju ekonomicznego i wzrostu. Dla mnie osobiście ten wzrost miał wymiar zawodowy oraz ludzki. Pozwolił mi na zdobycie życiowego doświadczenia, doskonalenia się jako menedżer i jako człowiek. Polska dała nam tak wiele, że nadszedł właściwy czas, aby oddać część tego dobrobytu gospodarczego, ale i ludzkiego, emocjonalnego. Mam nadzieję, że drobny gest może poprawić lub pomóc tej najbardziej bezbronnej części społeczeństwa, która nas gości. – komentuje Fabrizio Cottura, CEO SIRIT Poland.

Chcieliśmy serdecznie podziękować za okazane wsparcie naszym partnerom i przyjaciołom, którzy dołączyli do nas: panu Carlo Toro z firmy Torauto, panu Maurizio Prandina z firmy Copra S.R.L. oraz pani Manueli Azzolin z firmy Sellmat. Zachęcamy do budowania jeszcze lepszego życia dla dzieci z Bierutowa. Prosimy o kontakt osoby, które chciałyby włączyć się do naszego projektu pomocy.

Nie trzeba wiele. Skontaktujcie się z nami, jeśli chcecie uczynić mały gest na ich korzyść. Z przyjemnością opowiemy o funkcjonowaniu Domu lub zorganizujemy spotkanie, abyście mogli przekonać się na własne oczy, jak bardzo potrzebna jest nasza pomoc, by dać drugą szansę tym, którzy nie ze swojej winy nie mogli skorzystać z pierwszej.

Kontakt:
PL: Kamila Wierzbicka tel. +48 668 11 43 21 email: kamila@studioflaminio.com
IT/ENG: Fabrizio Cottura email: fabriziocottura@siritpoland.pl

Opowiedz nam o swoich potrzebach,
a my zapewnimy rozwiązania.

Napisz do nas