Blog

Raport branży motoryzacyjnej: ponad 90 proc. wzrost rejestracji naczep w Polsce


Kwartalne raporty opracowywane przez KPMG i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przedstawiają trendy w branży motoryzacyjnej w Polsce, pod kątem rynku motoryzacyjnego, produkcji przemysłowej i usług finansowych związanych z motoryzacją.

Źródło: PZPM i KPMG „Raport branży motoryzacyjnej” Q 1/ 2022

Wnioski powstają na podstawie danych rejestracyjnych, statystycznych i rynkowych.
2021 r. był wyjątkowym czasem dla sektora samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów. Dla SIRIT Poland wskaźniki dotyczące naczep są obszarem największego zainteresowaniem i wzrost o 94,9% dotyczy nas bezpośrednio.

Oczywiście jest to liczba, która ma pozytywny wpływ na obroty, ale skłania do refleksji, w jaki sposób jako dostawcy musimy się przygotować na tak duży popyt. Najistotniejszym wymogiem jest zrealizowanie zamówień bez negatywnego wpływu na klienta końcowego, bez przestojów na produkcji i z optymalnym czasem dostawy. SIRIT Poland od lat inwestuje w zasoby ludzkie i infrastrukturę, aby móc zagwarantować: obsługę, jakość i wydajność, także w sytuacjach wykraczających poza standardowy trend rynkowy. Nasz system monitoruje codziennie procedury i statystyki zużycia. Klienci w zasadzie mogą „zapomnieć” o zamówieniach komponentów, a my jesteśmy gotowi na szczytowy popyt. – komentuje Fabrizio Cottura, CEO SIRIT Poland.

Więcej na PZPM.org.pl

Opowiedz nam o swoich potrzebach,
a my zapewnimy rozwiązania.

Napisz do nas